home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

118

Pokud tomu někdo rozumí, je to už zastaralé.

Pilotně ověřený vzdělávací kurz pro psychology se představuje veřejnosti

 V loňském roce zahájila APLA-JM o.s., organizace zabývající se podporou lidí s autismem v Jihomoravském kraji, pilotní ověřování vzdělávacího kurzu pro psychology. Při sestavování kurzu vycházel pracovní tým z analýz potřeb rodin i odborných pracovníků zabývajících se problematikou poruch autistického spektra (PAS). U autismu je velmi důležitá včasná diagnostika a brzká intervence u dětí i jejich rodin. Stále se však potýkáme s nedostatkem psychologů, kteří jsou kompetentní pro práci s lidmi s PAS, orientují se v jejich specifických potřebách, možnostech a způsobech práce s nimi. 


V rámci projektu Vzdělávání psychologů pracujících ve zdravotnictví v oblasti práce s osobami s autismem byl vytvořen 65 hodinový kombinovaný kurz, který byl následně pilotně ověřen klinickými psychology. Cílem projektu bylo začít ve vzdělávání psychologů systematicky pracovat na rozvoji kompetencí pro práci s lidmi s PAS, a tím i přispět ke zkvalitnění služeb poskytovaných těmto osobám.

Účastníci kurzu se seznámili s aktuálními diagnostickými manuály a kritérii týkajícími se dětí s PAS, historickým vývojem pohledu na autismus, podrobným popisem jednotlivých oblastí tzv. autistické triády. Kurz kladl důraz na obvyklé klinické situace, se kterými se psychologové mohou setkat při vyšetření, a konkrétní postupy využitelné v praxi klinického psychologa.

Po úspěšné pilotáži bude kurz představen na závěrečném workshopu v úterý 2. června 2015 od 13 do 17 hodin v budově administrativního a školicího střediska Cejl v Brně. Nové běhy kurzů se budou otevírat i letos na podzim. Kurzy jsou zařazeny do celoživotního vzdělávání pro klinické psychology s ohodnocením 24 kreditů. Kurz kombinuje prezenční a e-learningové lekce. Účastníci si tak z velké části mohou sami rozvrhnout studium. V průběhu 6 měsíčního kurzu je možnost konzultací konkrétních případů z praxe s lektory včetně dalších metodických opor. Přesné termíny kurzů budou zveřejněny na www.apla-jm.cz (sekce projekty – Vzdělávání psychologů) a www.e-autismus.cz.

 

  

Kontakty

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s.                     www.apla-jm.cz

Fügnerova 30, 613 00 Brno                                                              www.e-autismus.cz

Kontaktní osoba

Mgr. Pavla Kadlová, manažerka projektu

+420 775 199 801

kadlova@apla-jm.cz

 

 

 Projekt Vzdělávání psychologů pracujících ve zdravotnictví v oblasti práce s osobami s autismem (reg. č. CZ.1.07/3.2.04/06.0028) je financován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

KomentářeČlánek zatím nebyl komentován

Komentáře jsou povoleny pouze pro registrované uživatele. Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte.

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.