home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

138

Milování je jediná dřina, která stojí za to.

Jak jsem se mámy ptala, jestli mě něco bolí je nová česká knížku oautismu, která vyšla vlastním nákladem autorky.Jedná se o skutečný příběh autistické slečny Marianky, její rodiny adalších rodin dětí s autismem.

Vyprávění se svým typickým černočerným humorem sepsala a sezbírala EvaLinhartová, maminka Marianky. Jedná se o autentické texty, které vzniklypůvodně jako jakási forma terapie, sdílení mezi rodiči dětí na autistickém spektru.

První díl knihy je věnován rodičům autistických dětí, kteří se s menšími či většími obtížemi vyrovnávají s psychickou zátěží pramenící z nelehké životní situace.

DÍL I. Perpetuum autile: mozaika nevšedních zážitků rodičů "autíků" otevírádveře do zákulisí "autisvěta". Mix naděje, zoufalství, pocitů viny zvlastního selhání je okořeněn humorem autorky, matky autistické Marianky.

Následující DÍL II. - Marianka sděluje: třináctiletá Marianka vám svým nezaměnitelným způsobem vysvětlí, co je a co nenídůležité a proč je divné, že nejste jako ona.

Dne 13. 11. 2010 odvysílala TV Nova  reportáž o jedné z našich klientek, která se dostala do závažné situace - viz článek TISKOVÁ ZPRÁVA APLA - JM A REPORTÁŽ TV NOVA. Prostřednictvím následujího odkazu můžete avizovanou reportáž zhlédnout. Jedná se zhruba o 11 minutu celého vysílání.

http://archiv.nova.cz/multimedia/televizni-noviny-13-11-2010.html?s=0

V sobotu 13. listopadu byly v prostorách PdF MU k vidění dokumenty o životě s autismem. Této příležitosti využili zájemci z řad rodičů, studentů, odborníků, pedagogů, osobních asistentů, dobrovolníků, ale také laické veřejnosti. Vysoká účast potvrdila vzrůstající zájem o informace z této oblasti. 

V dopoledních projekcích jsme se seznámili s podmínkami života rodin s dětmi s PAS v Číně a mohli je pak porovnat s péčí o děti i dospělé osoby s PAS v České republice, konkrétně v Praze. Odpolední blok byl věnován pohledu do života dospělých lidí  se savant syndromem, tedy lidí s geniálními schopnostmi. Filmy nás seznámili s Kimem Peekem, který se stal predobrazem slavného Rainmana a Danielem Tammetem, dospělým mužem s Aspergerovým syndromem. Měli jsme tak možnost porovnat úskalí života osob s autismem v raném i dospělém věku, problémy lidí s dětským autismem i Aspergerovým syndromem.

Paní Pokludová, maminka chlapce s nízko funkčním autismem, se s námi podělila o své zkušenosti s využíváním kompenzačních pomůcek  pro svého Adámka.

Prezentace je ke stažení zde.

Využili jsme nabídky Českých drah a uspořádali pro členy Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM výlet historickým motorovým vlakem do Lednice. Na své si přišel každý, kdo se zajímá o dopravu a dopravní historii. Cestující mohli během jízdy navštívit kabinu strojvedoucího a zeptat se jej na vše, co je zajímalo. Čas mezi příjezdem a odjezdem motorového vláčku z Lednice zpět do Brna využil každý podle svých představ. Účastníci výletu si mohli vybírat z nabídky různorodých atrakcí, které Lednicko-valtický areál nabízí. Někdo se šel podívat na minaret, další si prohlédl akvária nebo navštívil Lednický zámek.

Tímto děkujeme všem, kteří nám pomohli výlet realizovat.

Medical Fair / Rehaprotex 2010

I v letošním roce jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu Medical Fair Brno Central Europe/Rehaprotex 2010. Prezentovali jsme zde činnost našeho občanského sdružení a účastnili se osvětové akce Pro Váš úsměv.

V rámci programu Pro Váš úsměv jsme uspořádali Interaktivní setkání APLA-JM s veřejností. Účelem tohoto setkání bylo oslovit lidi, kteří se zajímají o autismus nebo kterí o této problematice zatím moc nevědí. Přišli rodiče dětí s PAS, odborníci i studenti. Bohužel nám technika vypověděla veškeré služby, tudíž se nemohlo uskutečnit plánované promítání filmu Mě přinesl čáp.  Věříme, že příležitost pro promítání filmu se ještě najde.

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.