home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

102

Dva monology ještě netvoří dialog.

V rámci doprovodného programu letošního 14. ročníku specializované výstavy pro zdravotně postižené NON-HANDICAP pořádaného v prostorách Průmyslového paláce na výstavišti v Praze Holešovicích se 21. 4. 2010 uskutečnilo setkání Asociace pro osobní asistenci, o.s.

Hlavním bodem setkání byla diskuse na téma novely zákona o sociálních službách. S navrhovanými změnami přítomné seznámila osobně předsedkyně Ing. Jana Hrdá. I přes nižší počet účastníků probíhala diskuse živě a vzešly z ní zajímavé podněty.

Setkání se účastnily také zaměstnankyně APLA - JM o.s. Martina Prchalová a Pavla Krňávková.

V Olomouci v minulém týdnu probíhal již 45. ročník AFO - mezinárodního festivalu dokumentárních snímků, kde byl letos díky iniciativě občanského sdružení JAN v Olomouci zařazen blok dokumentárních filmů věnovaných tematice autismu pod názvem Svět podle Rainmana.

K vidění byly tyto tituly: A jako autismus, Děti hvězd, Skutečný Rainman, Brainman, Toulky s bráchou, Horse Boy, Bludný kořen, Klíč, Jak se Aleš potkal s Harry Potterem.

Poděkování patří panu Jandekovi, vedení festivalu a všem organizátorům i divákům za skvělou atmosféru a zájem o problematiku autismu.

Více o festivalu zde:  http://aktualne.centrum.cz/video/archiv.phtml?type=media.

Zveme všechny zájemce o tematiku HANDLE přístupu na bezplatnou přednášku Jany a Paula Baptie, která se uskuteční v sobotu 15. května 2010 v prostorách Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v době od 10:00 - 15:00.

Dopolední část bude věnována přednášce, odpoledne bude prostor pro diskuzi a konzultace.

Svou účast, prosím, nahlašte do 13. 5. 2010 prostřednictvím e-mailu: nemcova.milena@seznam.cz nebo na telefonním čísle  +420 608 467 128.

Více podrobností najdete v přiložených dokumentech.

Rádi bychom Vás vyzvali k účasti na projektu Zaměstnávání lidí s autismem. Veškeré informace naleznete na odkazu ZAMĚSTNÁVÁNÍ LIDÍ S AUTISMEM - VÝZVY.

Na této adrese najdete rozhovor s Mgr. Lenkou Felcmanovou, vedoucí úseku speciálního vzdělávání Odboru prevence, speciálního vzdělávání a institucionální výchovy ministerstva školství, která se konference také účastnila.

http://metropolitan.brno.cz/index.php?nav01=7816&nav02=17962&poz=3&nav03=17980

Školní zpravodaj - březen 2010 strana 11
Listy jižní Moravy - březen str. 3

Pomocí tohoto odkazu se dostane k nahrávce rozhovoru s Mgr. Lenkou Felcmanou.

http://stisk.blog.idnes.cz/c/132775/Sluzby-pro-zdravotne-postizene-jsou-v-Brne-dobre-Praha-se-propadla.html

Zde naleznete článek, ktorý o konferenci napsala Kristina Kolovrátková, studentka žurnalistiky na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

http://stisk.blog.idnes.cz/c/131124/Konference-priblizila-zivot-autistu.html

Vážení a milí,

zveme Vás na další epoňáckou broučkiádu do Hostěnic, která se uskuteční v sobotu 24.4. 2010 od 14.hodin. Čeká na Vás spousta her a soutěží a svezení na koních.

Za realizační tým o.s. Epona

Vanda Casková

Úzce spolupracujeme s těmito institucemi a organizacemi:

Občanské sdružení AUT www.autistickaskola.cz/aut

Občanské sdružení LOGO www.oslogo.cz

Pedagogická fakulta MU Brno www.muni.cz/ped

Soukromá klinika Logo s.r.o. Centrum pro poruchy komunikace www.moje-klinika.cz

Speciálně pedagogické centrum Brno, Štolcova 16 www.autistickaskola.cz/spc

Technické muzeum Brno www.technicalmuseum.cz

Základní škola, Brno, Štolcova 16 www.autistickaskola.cz

Ženský vzdělávací spolek Vesna www.vesnaspolek.cz

Ve vydavatelství Portál vyšla kniha H. Jůna: Moc, pomoc a bezmoc v sociálních službách a ve zdravotnictví.

Více informací ke knize naleznete na http://obchod.portal.cz/produkt/moc-pomoc-a-bezmoc-v-socialnich-sluzbach-a-ve-zdravotnictvi/.

Vážení rodiče,

Projekt Zaměstnávání lidí s autismemregistrační číslo CZ.1.04/3.3.05/31.00241, si za svůj cíl vytýčil nastavit takový systém diagnostikování a vzdělávání osob s poruchou autistického spektra (první cílová skupina), aby byli tito lidé umístitelní na trh práce, a aby byli vytipovanými zaměstnavateli přijímání a akceptování. Tento stěžejní cíl povede ke zkvalitnění života osob s PAS, což znamená, že se zvýší možnost jejich integrace, či úplného začlenění se do společnosti. Osoby z první cílové skupiny budou vybírány pro projekt ve spolupráci se Speciálně pedagogickým centrem.

Projekt Zaměstnávání lidí s autismem se však týká i druhé cílové skupiny, t.j. osob, pobírající Příspěvek na péči o osobu blízkou.

Od 10. 5. 2010 bude probíhat bilanční diagnostika, která se týká přihlášených osob z druhé cílové skupiny - osob pečující o osoby blízké. Bilanční diagnostika, která je jednou z aktivit projektu, je poradenský proces, který s využitím komplexních odborných diagnostických metod zjistí co nejvhodnější využití schopností, dovedností, zájmů a motivace osob z cílových skupin pro jejich co možná nejoptimálnější začlenění na trh práce.

Testování bude probíhat formou skupinové a individuální konzultace s odborníky. Výstupem bude kariérový plán, na základě kterého budou tři osoby z druhé cílové skupiny po rekvalifikaci zaměstnáni Asociací pomáhající lidem s autismem APLA - JM o.s. (úvazek 0,3). Zbylým osobám z druhé cílové skupiny se APLA - JM o.s. pokusí v rámci projektu (za pomocí příspěvků na mzdy včetně odvodů) sehnat u externích zaměstnavatelů pracovní místo (úvazky 0,5).

Máte-li zájem se tohoto projektu zúčastnit, pošlete nám prosím do 10. 5. 2010 motivační dopis a svůj životopis. Motivačni dopis včetne svého životopisu můžete posílat e-mailem na adresu nemcakova@apla-jm.cz nebo na adresu: Asociace pomáhající lidem s autismem APLA - JM o.s., Projekt Zaměstnávání lidí s autismem, Fügnerova 30, Brno 613 00.

Data, která nám zašlete, nebudou v souladu s § 5 odst. 5 zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů v platném znění, zneužita k jiných účelům. Budou sloužit pouze pro účel projektu.

Prostory kanceláře navštívilo téměř 30 zájemců. Někteří si zakoupili náramek přátelství pro autismus. Se  sdružením se přišla seznámit také jedna slečna s Aspergerovým syndromem.
Poděkování patří všem, kdo se na zabezpečení Dne otevřených dveří podíleli - zaměstnancům, dobrovolníkům i ročičům.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.