home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

36

Ať se pokazí cokoliv, vždy se najde někdo, kdo na to upozorňoval.

Dobrý den, rádi bychom Vás informovali o připravované doprovodné akci Den otevřených dveří, která se uskuteční 4. dubna od 9:00 do 16:00 v rámci Informační kampaně WAAD 2011. Těšíme se na Vás!

Již tuto sobotu se může až 20 z Vás (samozřejmě včetně dětí) u příležitosti informační kampaně o autismu WAAD 2011, kterou pořádá naše sdružení, zdarma zúčastnit akce  Autochip Tuning Show a Den otevřené dráhy na brněnském Masarykově okruhu (zde kompletní informace a program).

Co autismus a Automotodrom Brno spojuje? Je to 2. duben, světový den informovanosti o autismu a zároveň den pořádání atraktivní motoristické show. Proto jsme se v tento významný den spojili a domluvili pro 20 z Vás jedinečnou příležitost, svézt se zdarma po Masarykově okruhu. Za Automotodrom Brno se stal naším partnerem PR manažer a tiskový mluvčí Jiří Smetana, který bude také řídit automobil, kterým budou jízdy absolvovány.

Vzhledem k omezené kapacitě je nutné svoji účast předem nahlásit na mailové adrese tursky@apla-jm.cz a vyčkat potvrzení účasti! Sraz potvrzených účastníků bude před hlavním vchodem Automotodromu 2.4.2011 v 14,45 hod. V 15 hod. budeme vcházet dovnitř. Potom již zřejmě nebude možné se pro opozdilce vrátit! Společně s pořadateli z Automotodromu Brno a.s. se těšíme na Vaši účast!

30.3.2011, Roman Turský 

 

Dobrý den, oslovili nás studenti VOŠKISS na Kotlářské s nápadem, že by v rámci kampaně k Světovému dni informovanosti o autismu udělali akci Flash mob.
Akce "Flash mob" bude spočívat v tom, že by teď v pátek 1. dubna  v 17:30 přišli studenti z VOŠKISS do budovy hlavního nádraží a na 4 minuty by "zmrzli". (Možná už jste se s akcí hromadného "zmrznutí" setkali).
Potřebujeme pomoc dalších lidí, kteří by v těch čtyřech minutách kolemjdoucím rozdávali letáky s informacemi o kampani a o autismu. Proto se na vás obracím se žádostí o spolupráci. Pokud se někteří z vás chystáte na Modrý průvod, nebojte, stihnete určitě obě akce :)

Prosím, napište mi, jestli můžete v pátek přijít na akci Flash mob pro APLA-JM o.s. a pomoci nám.

Předem děkuji a přeji vám všem pěkný jarní den.

Martina Prchalová, prchalova@apla-jm.cz
APLA-JM o.s.

29.3.2011 v rámci Informační kampaně k WAAD 2011 proběhlo pečení puzzlíků na Lampě ve Starém Lískovci. Více fotografií z proběhnuté akce naleznete po rozkliknutí této fotografie.  

Dobrý den, dovolujeme si Vám připomenout dvě akce, které pořádáme tento týden k příležitosti Světového dne informovanosti o autismu.

První akcí je "Pečení puzzlíků na LAMPĚ", která proběhne 29.března 2011 od 15 hod. Asistenti a dobrovolníci, můžete vzít s sebou klienty, se kterými trávíte čas v rámci Vaší osobní asistence či dobrovolnické činnosti, nebo můžete přijít sami a pomoci nám s pečením. Vítáni jsou samozřejmě všichni, kteří se zúčastní!

Druhou akcí je "Modrý průvod", který se uskuteční v pátek 1.dubna od 19 hod. I touto akcí se připojujeme ke kampani Light it up Blue.

S sebou si můžete vzít cokoliv, co svítí modře (baterku s modrou clonou, nebo jen svíčku v  obyčejné sklenici obalenou modrou folií). Opět prosíme asistenty a dobrovolníky, aby se zkusili zeptat klientů (pochopitelně i jejich rodičů), ke kterým chodí v rámci asistence či dobrovolnické činnosti, zda-li by se nepřidali taky. Průvod zakončíme společným posezením nad kávou, čajem, pivem, vínem, zkrátka nad tím, co pijete rádi :) 

Těšíme se na Vás!

Dobrý den, v následujícím textu se dozvíte informace o tom, jak vyplnit přihlášku, kam ji poslat a s čím můžete počítat po jejím vyplnění.

Přihlášku si můžete stáhnout v příloze tohoto článku nebo z dokumentůKe stažení je v příloze i soubor s kompletními informacemi pro vyplnění, jehož součástí je na straně 3 i přihláška.

Přihlášku můžete vyplnit buď na počítači nebo ručně. V případě, že budete přihlášku vyplňovat na počítači, ji po vyplnění vytiskněte, podepište a oskenovanou pošlete zpět na email prchalova@apla-jm.cz. Nebo ji vytiskněte, vyplňte ručně, podepište a buď nám ji přineste, nebo pošlete poštou na adresu:

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s., Fügnerova 30, 613 00 Brno.

Kapacita tábora je 13 přihlášených. Určující je pořadí přijatých přihlášek (datem a časem, tzn. kdo dřív přijde..:)) a datum zaplacení zálohy 3 000 Kč (až po zaplacení zálohy je přihláška platná). Uzávěrka přihlášek nastane tehdy, až se naplní kapacita. O naplněné kapacitě tábora budete informováni na webových stránkách APLA-JM, případně emailem. Po dobu prvního týdne od data přihlašování (od 28. 3. 2011 do 3. 4. 2011) mají výhradní přednost členové APLA-JM před nečleny. Přihlášky nečlenů APLA-JM budou evidovány a od 4. 4. 2011 zařazeny do pořadníku.

Dne 30.3.2011 bude na BRNĚNSKÉ TELEVIZI v rámci pořadu "VLNA Z BRNA" ve 20 hod. odvysílán rozhovor s ředitelem APLA-JM Romanem Turským a PR asistentkou informační kampaně WAAD 2011 Petrou Havlišovou. Veškeré informace o televizi B-TV a o možnostech jejího naladění najdete na webu b-tv.cz. Tato televizní stanice funguje také jako klasická internetová TV, takže jmenovaný pořad bude možné po datu odvysílání kdykoliv spustit z archivu pořadů "VLNA Z BRNA"!

Rádi bychom Vás informovali o blížící se mezinárodní kampani Light it up blue! (Rozsviťte to do modra!) a možnosti zapojení se do ní.


 

Modrá barva a 1 dílek skládanky puzzle jsou symbolem autismu, jedné z nejzávažnějších poruch dětského mentálního vývoje. Light it up blue odkazuje na tuto symboliku a snaží se v průběhu celého měsíce dubna podpořit Světový den informovanosti o autismu (2. duben).

Pomozte i Vy rozšířit obecné povědomí veřejnosti o poruchách autistického spektra a přispět tak k vyšší informovanosti, toleranci a porozumění!

Pro více informací si prosím přečtěte celý článek.

Účastníci protestních shromáždění 22.3.2011 v Praze a Brně mohli přímo na místě podepsat petici, kterou Národní rada osob se zdravotním postižením ČR (NRZP) vyhlásila proti návrhům zákonů tzv. sociální reformy. Jestliže jste neměli možnost se protestních shromáždění zúčastnit, máte možnost podepsat petiční arch nyní. Podrobné informace o petici najdete zde a petiční arch v příloze tohoto článku.

Předchozí článek o možnosti podpory protestních akcí byl doplněn informacemi o podpůrné akci na Náměstí Svobody v Brně! Té se mohou zúčastnit ti, kteří chtějí podpořit protesty, ale nemohou cestovat do Prahy.

Dále byl článek rozšířen o pozvánky na protestní shromáždění (formát PDF), a to i v přepisu pro snadné čtení pro osoby se ZP.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.