home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

100

Nikdo není tak ošklivý jako na své fotografii v občance.

Sobotní výlety jsou jednou z volnočasových aktivit nabízenou APLA-JM pro lidi s PAS. Zpravidla výlety probíhají každou třetí (někdy čtvrtou) sobotu v měsíci v průběhu školního roku. Na programu je buď nějaká procházka v blízkém okolí Brna, nebo aktivita (např. návštěva krytého bazénu). Výlet trvá cca 6-7 hodin a někdy ujdeme i 10 kilometrů :) (někdy méně). V minulosti jsme např. navštívili lednický minaret, kohoutovický aquapark, zahradní železnici v Drásově, Depo v Maloměřicích a další zajímavá místa.

Každý z klientů je ve dvojici s dobrovolníkem APLA-JM, dobrovolník dohlíží na bezpečí klienta a po dobu výletu se mu plně věnuje1. Sobotního výletu se mohou účastnit jak lidé s PAS, tak i jejich rodinní příslušníci (sourozenci, rodiče).  APLA-JM si vyhrazuje právo na výběr dobrovolníka pro klienta. Klient má právo výběr dobrovolníka APLA-JM odmítnout. APLA-JM se snaží k výběru vždy přistupovat s ohledem na přání klienta (konečné rozhodnutí ovšem náleží APLA-JM). 

Informace k přihláškám do sobotních výletů:

Do sobotních výletů je nutné se přihlásit na začátku školního roku v řádném termínu vyhlášeném APLA-JM (tzn. stejně jako kdybyste se přihlašovali do jakéhokoliv jiného kroužku). Ti, kteří se přihlásí, budou v průběhu roku mejlem informováni o jednotlivých výletech, o tom kam se jde, v kolik a kde je sraz. Pro přihlášené neplatí, že se musí účastnit všech výletů, platí pro ně to, že se stanou odběrateli elektronických informací o výletech a již bude na nich, jestli se do konkrétního sobotního výletu přihlásí. Předpokladem pro přihlášené je, že mají zájem účastnit se v průběhu školního roku sobotních výletů. 

Pokud někdo nestihne podat přihlášku v uvedeném termínu, je možné se přihlásit (a samozřejmě i odhlásit) v průběhu celého školního roku, vždy ale s předstihem, a to minimálně 3 týdny před výletem. Pokud nestihnete podat přihlášku 3 týdny před výletem, bude možné se účastnit výletu až v dalším měsíci. 

Přihlášku ke stažení naleznete v příloze celého článku. 

Jak jsme Vás již informovali v článku níže, v současné době probíhají v Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR jednání o novelách sociálních zákonů. Jsme rádi, že na jednáních a při předkládání pozměňovacích návrhů se aktivně podílejí i rodiče dětí s PAS. Některé jejich připomínky se podařilo zapracovat do pozměňovacích návrhů. S jejich souhlasem zveřejňujeme stručné shrnutí toho, co se jim již podařilo dojednat: 

Více informací po otevření celého článku:

Dnes, 30.8.2011 začalo jednání Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Na této schůzi budou projednávány i jednotlivé zákony tzv. sociální reformy, které se týkají nás a našich dětí. Zásadní problém popsal ve svém dopise na stránkách NRZP předseda pan Václav Krása. Prosím věnujte této problematice svou pozornost a kdo má možnost, postupujte podle pokynů pana Krásy. APLA-JM se k této iniciativě aktivně připojí.

Roman Turský a kolektiv APLA-JM

Další inormace najdete po otevření celého článku.

Pobytové tábory APLA-JM máme pro letošní rok 2011 úspěšně za sebou. Oproti předchozím ročníkům v roce 2011 proběhly pobytové tábory dva s účastí 12 klientů + doprovodu (17 lidí, včetně vedoucí tábora, zdravotnice, náhradníků a dobrovolníků pečujících o klienty) na každém z nich, první pobytový tábor proběhl v termínu 16.7. 23.7. 2011 a druhý 23.7. 30.7. 2011.

"Dobrodružství Nedvědické party táborníků

O tom, jak sdružení Apla pro hlavně postižené autismem zorganizovala prima pobyt. A kde a kdy?  Můžete si v klidu přečíst zveršovaný celý náš týden!

Sobota ve jménu kaskadérů

Ptáte se nás, o co vlastně běží?

Odpověď v jedné větě nelze dát stěží!

Rodiče prarodiče, účastníků tábora vedoucí pozdravili.

Jakmile všechny u Nedvědic vyklopili.

A až formality vyřídili, s námi se rozloučili.

My si svoje saky paky do hotelu Myslivna odnosili,

a v klidu a pohodě na pokojích vybalili.

Já s mojí spolubydlící Marťou na vycházku vyšla.

A málem s ní o náš první oběd přišla!"

Očima účastnice Klárky Halámkové, která činnosti každého táborového dne zveršovala do krásné básně, celou si ji můžete přečíst ZDE.

Někteří z Vás, kteří během prázdnin cestují v autobusech společnosti Student Agency, si mohli v červencovém a srpnovém čísle časopisu Žlutý přečíst článek brněnského občanského sdružení Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o autismu a o projektech, které realizuje pro lidi s autismem. Pokud je Vám líto, že jste předchozí čísla nestihli, nezoufejte, můžete si je přečíst na našich stránkách a těšit na další a zároveň poslední, zveršovaný článek, který časopis Žlutý zveřejní.

Rádi bychom touto formou zveřejnili nové odkazy na kreativní tvorbu autistického básníka a hudebníka Pavla Hlušičky, který vystupuje pod pseudonymem Mnoháček Zgublačenko. Jeho záměrem je nalézt lidi, kteří mají stejný cíl jako on sám - rozvíjet vlastní tvorbu a navazovat další spolupráci s novými lidmi po celé republice. K tomuto účelu dle slov autora slouží následující odkaz, který je na soutěž, do které se autor sám přihlásil. Více informací o projektu naleznete po rozkliknutí přiloženého odkazu http://www.csmauspech.cz/.

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.