home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

140

Pomůžete-li příteli v nouzi, jistě si na vás vzpomene, až bude zase potřebovat pomoc.

Jaký byl týden Letních aktivit v rámci projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh? Připomeňte si s námi pohledem na fotky, co všechno jsme vyzkoušeli a zažili. Přinášíme také zápisky z dojmů účastníků.

Chtěl bych poděkovat všem zaměstnancům APLA-JM a projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh, reg. číslo CZ.1.04/3.3.05/75.00287 za zorganizování skvělého týdne LETNÍCH AKTIVIT.

V rámci podzimní osvětové kampaně připravujeme setkávání pro rodiče, na kterých si budou moci vyměňovat své zkušenosti a na kterých se vždy setkají s odborníkem z určité oblasti.

POZOR!! Právě jsme vypsali termíny kurzů pro podzimní období 2013. Kurzy jsou určeny pedagogickým pracovníkům. Jsou akreditovány MŠMT a věnují se širokému spektru témat ve vzdělávání dětí a žáků s PAS (integrace, problémové chování, nácviky sociálních dovedností apod.). Veříme, že jako každý rok budou tyto kurzy přínosem pedagogickým pracovníkům a pomohou zkvalitnit vzdělávání dětí a žáků s PAS nejen v Jihomoravské kraji.

Počet vyučovacích hodin: 6

Pro koho je kurz určen: odborní pracovníci (pedagogové a psychologové na ZŠ, poradenští pracovníci) a rodiče

Obsah kurzu je zaměřen na: žáci s deficitem sociálních dovedností od 7 let věku

Cíl kurzu: Seznámit účastníky se základními postupy při rozvoji sociálních dovedností u dětí s SVP;  účastníci budou informováni o různých metodách rozvoje sociálních dovedností zaměřených na zlepšení vnímání, chápání, sdělování a reagování žáků s deficitem sociálních dovedností v různých sociálních situacích a během workshopu se budou učit s nimi pracovat. Účastníci budou seznámeni s různými hravými formami nácviků sociálních dovedností: s možností využití společenských i pohybových her, přehrávání modelových situací, sledování a rozbor videí, práce s pracovními listy, s obrazovými scénáři, sociálními příběhy a konverzací v komiksovém formátu. Součástí kurzu je bohatá prezentace pomůcek a videozáznamů, včetně konkrétních praktických cvičení účastníků.

Program:

-          Rozvoj verbálních i neverbálních komunikačních dovedností.

-          Emoce a jejich zvládání.

-          Uplatňování naučených dovedností v interakci s druhými lidmi, střídání v hovoru a při činnosti, uplatňování společenských pravidel, atd.

-          Jednotlivé metody nácviku (obrazové scénáře, sociální příběhy, konverzace v komiksovém scénáři aj.).

-          Instruktážní video ukázky z přímé práce s dětmi, rozbor videoukázek a aplikace poznatků do praxe.

Cena: 1.500,-

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici osobní asistentky/osobního asistenta pro 4 letého chlapce s autismem.

Asociace pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. vyhlašuje výběrové řízení na pozici osobního asistenta pro 21 letého muže s autismem.

 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.