home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

15

Geniální řešení člověka napadne těsně poté, co s ním přijde někdo jiný.

Projekt Integrace osob s poruchou autistického spektra na pracovní trh (reg. č. CZ.1.04/3.3.05/75.00287), podpořeného v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, řeší problematiku osvojování pracovních návyků a zaměstnanosti osob s PAS komplexně od fáze diagnostikování až po nalezení stálého zaměstnání. 

 Cílem projektu je nastavit takový systém diagnostikování a vzdělávání osob s PAS, aby byli tito lidé umístitelní na trh práce a vytipovanými zaměstnavateli akceptováni. V průběhu 2 letého projektu bude probíhat bilanční a pracovní diagnostika lidí s PAS, jejich motivace ke vstupu na pracovní trh, vzdělávání v oblasti pracovních návyků a praktických dovedností souvisejících s uplatněním na trhu práce, včetně tréninku těchto aktivit, a následné zajištění pracovního místa min. po dobu 6 měsíců.

V posledních letech se do věku nástupu do svého prvního zaměstnání dostávají osoby, které byly jako první v ČR diagnostikovány jako osoby s poruchou autistického spektra (PAS). Vzhledem k tomu, že se jedná o specifickou skupinu osob s obtížemi v komunikaci, sociálních vztazích a představivosti, je nezbytné jim při nástupu do zaměstnání poskytnout zvýšenou péči a odbornou pomoc. Lidé s autismem jsou vyloučeni z pracovního trhu, anebo pracují na místech, která zdaleka nevyužívají jejich schopnosti a dovednosti.

Projekt řeší problematiku osvojování pracovních návyků a zaměstnanosti osob s PAS komplexně od fáze diagnostikování až po nalezení stálého zaměstnání. Cílem projektu je nastavit takový systém diagnostikování a vzdělávání osob s PAS, aby byli tito lidé umístitelní na trh práce a vytipovanými zaměstnavateli akceptováni.

V rámci projektu realizujeme:

  • Bilanční a pracovní diagnostiku
  • Posouzení pracovních a sociálních dovedností, aktivizaci a motivaci
  • Kurzy pracovních návyků a praktických dovedností souvisejících s uplatněním na trhu práce
  • Asistenci lidem s PAS
  • Vyhledávání a zajištění pracovních míst
  • Vytvoření metodiky

Všechny služby v rámci projektu jsou klientům poskytovány bezplatně. Projekt je realizován na území Jihomoravského kraje, potrvá do dubna 2014.

Pro více informací o projektu kontaktujte členy realizačního týmu:

Ing. Tomáš Dostál
T: +420 775 170 795
email: vzdelavani@apla-jm.cz

Mgr. Pavla Krňávková
T: +420 775 199 801
email: kancelar@apla-jm.cz

 

 

 

Krňávková Pavla25.11.2013, 18:51:00 Počet zhlédnutí ( 2531 )

Vážení rodiče, klienti s PAS, spolupracovníci, sympatizanti, chtěli bychom Vám poděkovat za Váš zájem o naši organizaci a také za Vaši spolupráci či pomoc při různých našich aktivitách. Do nového roku Vám přejeme zdraví a jenom krásné pozitivní zážitky. Také se těšíme na nové výzvy, projekty a společné aktivity a věříme, že Vám budou naše služby stále ku prospěchu. Krásné vánoce.

Tým APLA-JM

APLA-JM se podařilo zprostředkovat pěkný finanční dar od zástupkyň společnosti Mary Kay (www.marykay.cz). Tento dar bude použit na zakoupení lyžařského výcviku pro jednu osobu s PAS.

PROAUT, občanské sdružení pro podporu osob s autismem připravuje ve spolupráci s Asociací pomáhající lidem s autismem APLA-JM o.s. velkou akci – 28. 2. 2014 se bude konat První brněnský ples na podporu osob s autismem.

Zde je fotoreportáž z povedené akce vánočního pečení. Byl to i takový APLA-JM teambuilding. Vznikly super perníčky, které jsme společně ozdobili. Také jsme dělali cupcake pod vedením šéfkuchařky Veroniky, která vede blog o vaření (http://www.zghettablog.cz/).

Již tento čtvrtek 12. 12. 2013 pořádáme vánoční food fest  v prostorách kuchyňky a jídelny ZŠ Štolcova. Od 14 do 17 hod. Vás čeká pečení vánočního cukroví ve spolupráci s foodblogerkou Veronikou (zghettablog.cz). Zveme všechny přátele, známé, sympatizanty, asistenty, dobrovolníky, děti i dospěláky na dobrou zábavu a chutné cukroví.  Na závěr si pro Vás děti z bubnovacího kroužku připravily vánoční koledy v doprovodu afrických bubnů. Těšíme se na Vás!

V sobotu 7.12.2013 proběhlo další setkání pro rodiče a to na téma Funkční komunikace. Poprvé jsme byli v nových vzdělávacích prostorách, které nám pronajímá sdružení LEPORELO, a myslíme, že se akce povedla.

Zveme všechny přátele a známé, děti i rodiče, maminky i tatínky, asistentky i asistenty, sympatizanty, prostě vás všechny. Přijďte příští čtvrtek 12.12.2013 ochutnat předvánoční atmosféru, něco dobrého si upéct ve spolupráci s velmi šikovnou foodblogerkou a samozřejmě ochutnávat dobrůtky. Cílem akce bude také vytvořit balíčky cukroví s přáníčkem, které budeme rozdávat našim spolupracujícím institucím, firmám či organizacím. V současné době ještě připravujeme reklamní leták na akci, který zveřejníme co nejdříve.

Poděkování dobrovolníkům APLA-JM Dnes je Mezinárodní den dobrovolníků (5. 12.). DĚKUJEME všem dobrovolníkům APLA-JM o.s., se kterými máme možnost spolupracovat. Bez jejich pomoci se neobejdou zájmové kroužky, letní tábory a sobotní výlety pro děti s PAS. Pomáhají nám při propagačních akcích APLA-JM o.s. Pomáhají bez nároku  na finanční odměnu ve svém volném čase. Spolupracovat s nimi je pro nás čest, jsme rádi, že je máme, všem přejeme jen to dobré a těšíme se na další spolupráci!

Na oddělení dětské neurologie máme novou nástěnku. Naleznete na ní informace o organizaci i aktuální dění a různé reportáže.

V rámci projektu Školení zdravotnického personálu v oblasti práce s pacienty s autismem, reg.č. CZ.1.07/3.2.04/04.0020 jsme měli dnes možnost fotit přímo na pracovištích v různých ambulancích v Dětské nemocnici.

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.