home

Facebook

 


 

 


Kalendář akcí

< Listopad 2017 >
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
Zobrazit vše

OdběryPokud máte zájem o pravidelné informace o novinkách na našich stránkách, zaregistrujte se k odběru právě zde.Počet odběratelů: 49Úprava odběrů

101

Právě o těch nejjednodušších věcech nevíme nic.

Projekt Integrace osob s poruchou autistického spektra na pracovní trh (reg. č. CZ.1.04/3.3.05/75.00287), podpořeného v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost, řeší problematiku osvojování pracovních návyků a zaměstnanosti osob s PAS komplexně od fáze diagnostikování až po nalezení stálého zaměstnání. 

 Cílem projektu je nastavit takový systém diagnostikování a vzdělávání osob s PAS, aby byli tito lidé umístitelní na trh práce a vytipovanými zaměstnavateli akceptováni. V průběhu 2 letého projektu bude probíhat bilanční a pracovní diagnostika lidí s PAS, jejich motivace ke vstupu na pracovní trh, vzdělávání v oblasti pracovních návyků a praktických dovedností souvisejících s uplatněním na trhu práce, včetně tréninku těchto aktivit, a následné zajištění pracovního místa min. po dobu 6 měsíců.

V posledních letech se do věku nástupu do svého prvního zaměstnání dostávají osoby, které byly jako první v ČR diagnostikovány jako osoby s poruchou autistického spektra (PAS). Vzhledem k tomu, že se jedná o specifickou skupinu osob s obtížemi v komunikaci, sociálních vztazích a představivosti, je nezbytné jim při nástupu do zaměstnání poskytnout zvýšenou péči a odbornou pomoc. Lidé s autismem jsou vyloučeni z pracovního trhu, anebo pracují na místech, která zdaleka nevyužívají jejich schopnosti a dovednosti.

Projekt řeší problematiku osvojování pracovních návyků a zaměstnanosti osob s PAS komplexně od fáze diagnostikování až po nalezení stálého zaměstnání. Cílem projektu je nastavit takový systém diagnostikování a vzdělávání osob s PAS, aby byli tito lidé umístitelní na trh práce a vytipovanými zaměstnavateli akceptováni.

V rámci projektu realizujeme:

  • Bilanční a pracovní diagnostiku
  • Posouzení pracovních a sociálních dovedností, aktivizaci a motivaci
  • Kurzy pracovních návyků a praktických dovedností souvisejících s uplatněním na trhu práce
  • Asistenci lidem s PAS
  • Vyhledávání a zajištění pracovních míst
  • Vytvoření metodiky

Všechny služby v rámci projektu jsou klientům poskytovány bezplatně. Projekt je realizován na území Jihomoravského kraje, potrvá do dubna 2014.

Pro více informací o projektu kontaktujte členy realizačního týmu:

Ing. Tomáš Dostál
T: +420 775 170 795
email: vzdelavani@apla-jm.cz

Mgr. Pavla Krňávková
T: +420 775 199 801
email: kancelar@apla-jm.cz

 

 

 

Krňávková Pavla25.11.2013, 18:51:00 Počet zhlédnutí ( 2531 )
... Předchozí

Se začátkem listopadu vznikla hned tři nová pracovní místa pro účastníky projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh. Anička, Ondra a Nik nastoupili do nového zaměstnání. Přejeme jim, ať se v práci daří! O zkušenostech se zaměstnáním vás budeme průběžně informovat na našich stránkách i na připravované konferenci Pojďme do toho společně II. 

Firma Dixons Retail se stane jedním ze zaměstnavatelů zařazených do projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh. Podzimní jednání a přípravy vyvrcholily školením zaměstnanců firmy. Ke slovu přišla kromě češtiny také angličtina. Fotografie ze školení níže.

V rámci projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh se snažíme hlavně o nastartování naší činnosti v oblasti zaměstnávání osob s PAS v dlouhodobém horizontu. Chceme být organizací, která pomáhá a podporuje pracovní místa pro naše klienty. Proto jsme zahájili také jednání s vedením Úřadu práce Jihomoravského kraje ohledně možnosti spolupráce. O všem Vás budeme informovat.

Další školení budoucích kolegů účastníka projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh proběhlo toto pondělí 14. řííjna v Kabinetu múz. Od listopadu zde bude zaměstnaný Nikolas na pozici asistenta produkčního. Přejeme jemu i jeho kolegům hodně nejen pracovních úspěchů a těšíme se na spolupráci. Fotografie najdete níže.

Chtěli bychom Vás také informovat, že již v současné době probíhají přípravy na naši vlastní konferenci, kterou připravujeme na jaro 2014.

Od minulého týdne pořádáme skupinová setkání s rodiči účastníků projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh.Společně hodnotíme uplynulý rok a diskutujeme o dalších krocích při vstupu na pracovní trh. Zajímá nás, jak to vidí rodiče.

Tentokráte vytváříme v rámci projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh, reg. číslo CZ.1.04/3.3.05/75.00287 pracovní místo v KABINETU MÚZ a ZÁKLADNÍ ŠKOLE, BRNO, ŠTOLCOVA 16.

Podzimní burzování se blíží. Mnozí z vás jste se zúčastnili již jarní akce a víte, o co jde. Je to setkání lidí, které nějakým způsobem spojuje autismus. Společně tvoříme program, do kterého se může zapojit kdokoli z vás. Jak? Čtete níže. 

Od minulého týdne probíhají setkání s rodiči účastníků projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh. Společně hodnotíme uplynulý rok a diskutujeme o dalších krocích při vstupu na pracovní trh. Zajímá nás, jak to vidí rodiče. Vy se můžete podívat do fotogalerie níže.

POZOR! Dnes bude natáčet Česká televize o APLA-JM o.s. a jejím projektu Integrace osob s PAS na pracovní trh reportáž,
kterou má v plánu vysílat v 18.00hod. v Událostech v regionech.

Reportáž zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/

Zdroj obrázku: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/

Následující ...
 
Poslední aktualizace 15.11.2017 09:00:28 stránky tvořeny pomocí systému WPublisher (C)1999-2017 Všechna práva vyhrazena.